Jak szukać pracy, czyli kilka miejsc, które powinieneś odwiedzić

szukanie-pracy

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy, wie że nie jest to zadanie proste. Konkurencja na rynku jest bowiem ogromna, liczba ciekawych ofert znikoma, a co za tym idzie – szanse na znalezienie odpowiadającego nam stanowiska są bardzo niewielkie. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji?
Przede wszystkim, jeżeli jesteśmy bezrobotni, to poszukiwanie pracy powinno stać się w pewnym sensie naszą pracą. Chodzi o to, abyśmy wykazywali postawę aktywną i poświęcali na poszukiwania, tak jak w wypadku pracy na etacie, 8 godzin dziennie. W końcu co innego mamy do roboty? Zależność w tym wypadku jest bardzo prosta – im więcej czasu zainwestujemy w znalezienie zatrudnienia, tym większa szansa, że faktycznie je znajdziemy. Dlatego też postanowiliśmy zebrać do kupy wszystkie sposoby szukania pracy, tak abyś od tej pory mógł wypełnić swój dzień aktywnymi poszukiwaniami.

8-godzin

8 godzin dziennie to normalny czas pracy

Miejsce numer jeden zajmują oczywiście portale internetowe, na których publikowanych jest najwięcej ogłoszeń. Dla optymalizacji poszukiwań powinniśmy wpisać się na listę subskrybentów, dzięki czemu codziennie będziemy otrzymywać oferty spełniające nasze kryteria. Dobrze jest też opracować listę słów kluczowych (np. grafik) i zapisać je na dysku w oddzielnym pliku tekstowym.
Dobrym sposobem jest również uruchomienie wszystkich możliwych kontaktow, np. powiadomienie naszych znajomych, którzy z kolei mogą dysponować dalszymi kontaktami. Networking jest w końcu jedną z najlepiej sprawdzających się metod marketingowych. Jeżeli chcemy poprawić naszą widoczność na rynku pracy, powinniśmy pomyśleć o założeniu profilu na portalu Linkedin.

linkedin

LinkedIn

Oczywiście ofert pracy możemy szukać także w (lokalnej) prasie, urzędach pracy, agencjach pośrednictwa. Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy również udać się do biura karier naszego uniwersytetu lub sprawdzić, gdzie w najbliższym czasie odbywają się targi pracy.

czytanie-prasy

Czytanie ofert pracy w gazetach też może przynieść rezultaty

Leave a Reply