Szukasz pracy? Wyjdź z domu!

wyjdz-z-domu

W dobie XXI wieku niemal wszystkie sprawy formalne załatwia się za pośrednictwem internetu. Owszem, możliwość zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu ma swoje plusy, jednak w ten sposób zanikają tak zwane „kontakty międzyludzkie”. Problem ten dotyczy również poszukiwania pracy, które w większości przypadków opiera się wyłącznie na kliknięciu w przycisk „aplikuj” pod daną ofertą na portalu internetowym. W tym momencie w oczach naszego pracodawcy pozostajemy jedynie ikonką z nazwiskiem, która w żaden sposób nie wyróżnia się spośród setek innych w ogromnej bazie danych. Pojawia się więc pytanie – czy można inaczej?

portal-internetowy

Portal internetowy

Oczywiście, że tak. Jeżeli już znajdziemy w internecie pracę swoich marzeń, powinniśmy poważnie rozważyć możliwość udania się tam osobiście. Absolutnie nic na tym nie stracimy, a możemy wiele zyskać. Wprawdzie niektóre firmy celowo nie podają nazwy, a jedynie stanowisko, jednak wciąż pojawiają się oferty, z bezpośredniem adresem strony internetowej, na której z pewnościa znajdziemy adres korespondencyjny. Nie pozostaje więc nic innego, jak wydrukowanie naszego CV i założenie garnituru.

garnitur

Garnitur

Wierzcie lub nie, ale na tym świecie wciąż istnieją ludzie, którzy cenią sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Wcale nie musimy martwić się tym, że takie zachowanie zostanie odebrane jako niegrzeczne. Jeżeli jaśnie wielmożny pan prezes akurat nie znajdzie dla nas czasu – trudno. Jeżeli jednak znajdzie – może to być prawdziwa szansa, ponieważ już na wstępnie zostaniemy odebrani jako osoba pewna siebie i świadoma tego, czego chce.
Jeżeli naprawdę martwi nas to, że tylko stracimy czas, postarajmy sie najpierw zebrać adresy wszystkich firm, które mogą być naszymi potencjalnymi pracodawcami. Następnie możemy przeznaczyć cały dzień na odwiedzenie ich wszystkich i złożenie CV nawet w tych firmach, które aktualnie nie szukają nowych pracowników. Nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć, a nasze CV, poparte bezpośrednią wizytą, będzie pierwsze w kolejce do rozpatrzenia.

wizyta-w-siedzibie

Wizyta w siedzibie firmy może zaskoczyć rezultatami

Leave a Reply